Fingcsökkentő oltást fejlesztenek az új-zélandi teheneknek (I. rész)
Újabb dollármilliárdos fektet be az oltásiparba
Jól haladnak a kutatások, nemsokára megjelenhetnek az úgynevezett klímavakcinák, amelyekkel megakadályoznák azt, hogy a tehenek fingjanak. A finanszírozói oldalon nem akárki jelent meg.
Az Amerikai Egyesült Államok harmadik leggazdagabb embere, Jeff Bezos, az Amazon kereskedelmi hálózatrendszer alapítója is úgy érzi, hogy anyagi áldozatokat kell hoznia az emberiség megmentésére. A szakemberek szerint ugyanis korunk legnagyobb problémája a Föld felmelegedése, ami klímaváltozással jár, ez pedig szerintük járványok sorozatát indítja majd el. Bill Gates oltásipari befektető és Tedrosz Gebrejeszusz, az Egészégügyi Világszervezet főigazgatója már régóta azon dolgoznak, hogy amikor majd kitör a járvány, akkor mindenkit le tudjanak oltani, ennek érdekében újabb kutatásokat finanszíroznak.
Jeff Bezos viszont a probléma méregfogát próbálja kihúzni. Abból a logikából indult ki, hogy mivel a Föld felmelegedéséért jelentős részben a tehenek metánkibocsátása, azaz fingása a felelős, mi lenne, ha olyan vakcinát fejlesztenének ki, amely ezt megakadályozza? (A tehenek veszélyességéről a magyar nemzeti zsidó-keresztények vezető lapja, az Index is részletesen beszámolt.)
Néhány hónappal ezelőtt Bezos magánalapítványa mintegy 10 millió dollárral olyan kutatásokat indított el, “amelyek tudományos bizonyítékokat gyűjtenek egy olyan vakcináról, amely képes csökkenteni a tehenek gyomrában a metántermelő mikrobák számát és aktivitását.” A projektet több intézet bevonásával Új-Zélandon próbálják kikísérletezni. Bezos alapítványának honlapján közölte:
“A Bezos Earth Fund 9,4 millió dolláros támogatásával finanszírozott ambiciózus projekt célja, hogy a legmodernebb biotechnológiát felhasználva kiderítse, hogy egy vakcina milyen mechanizmussal tudná több mint 30%-kal csökkenteni az állattartásból származó metánkibocsátást, és ezzel az éghajlatváltozás egyik fő okozóját kezelni.”
“Ez az úttörő kutatás azt vizsgálja, hogy megvalósítható-e az állattenyésztésből származó metánkibocsátás csökkentése” - mondta Dr. Andrew Steer, a Bezos Earth Fund elnök-vezérigazgatója. Hozzátette:
“A vakcinák hihetetlenül hatékonynak bizonyultak a globális egészségügyben, és ha ezt a megközelítést a szarvasmarhákra is alkalmazni tudjuk, a kibocsátás csökkentésének lehetősége óriási. A Bezos Earth Fund elkötelezett az ehhez hasonló, nagy kockázatú, magas hozamú projektek mellett, amelyek képesek hatékonyabbá tenni az éghajlatváltozás elleni erőfeszítéseinket.”
A magyarországi olvasók számára talán kevésbé közismert, hogy Dr. Andrew Steer a globális pénzügyi elit egyik központjából, a Világbankból került Bezos alapítványának élére. Ott éghajlatváltozási különmegbízott volt, előtte 10 évig pedig a Világbank vezetőjeként tevékenykedett Kelet-Ázsiában. Közismert az is, hogy a Világbank egyik legfontosabb célja az emberi életek megmentése, ennek érdekében a Covid alatt is mindent megtettek azért, hogy minél több embert le tudjanak oltani.
Bezos alapítványa arra is felhívta a figyelmet, hogy:
“A projekt célja, hogy leküzdje a jelentős tudományos akadályokat, megalapozva ezzel egy globális metánvakcina-kezdeményezést. Siker esetén ez forradalmasíthatja a metánkibocsátás kezelésének módját a mezőgazdaságban, életképes megoldást kínálva az üvegházhatású gázok egyik legnagyobb forrására.”
Magyarán: olyan oltást akarnak előállítani, amivel az agráriumban minden olyan állatot be tudnak oltani, amelyik érintett a metánkibocsátásban. Ezért is hangsúlyozták kiemelten:
“Ennek az úttörő kutatásnak a támogatásával a Bezos Earth Fund bátor lépést tesz az éghajlatváltozás innovatív megoldásai felé. A kutatók által "moonshot"-nak nevezett projekt nagy kockázatú, magas hozamú vállalkozás, amely sikeressége esetén bolygószintű hatásokat eredményezhet. A vakcina potenciális sikere monumentális változást eredményezhet a kibocsátás-csökkentésben, demonstrálva a célzott tudományos kutatás erejét a globális környezeti kihívások kezelésében.”
Ha valaki veszi a fáradságot és alaposan elmerül a Föld felmelegedése miatt aggódó Bezos alapítványa honlapjának tartalmában, azt fogja észrevenni, hogy egyetlen olyan kutatási projekt sincs benne, amelyik például a Bezoshoz hasonló milliárdosok életvitelének a környezeti hatását vizsgálná.
Talán kevésbé közismert, hogy a tehénfing környezeti ártalma miatt aggódó Bezosnak többszázmillió dollárt érő repülőgép parkja van, amelyet a közelmúltban egy 80 millió dolláros Gulfstream G700 típussal gyarapított.
A Gulfstream G700 jellemzői közé tartozik a 20 panorámaablak és a “suttogóan csendes kabin, amely 100%-ban friss, plazmaionizált, két-három percenként feltöltött levegővel rendelkezik”. A repülőgép ülései kézzel készítettek, és ergonomikus ággyá is átalakíthatók. A repülőgép 13 vendég befogadására és nyolc személy alvására alkalmas.
Bezos Gulfstream G700-as repülőgépe kevesebb mint két hónap alatt 264 tonna szén-dioxidot bocsátott ki - írja a Business Insider a JetSpy adataira hivatkozva. Ez körülbelül 17-szer több szén-dioxidot jelent, mint amennyit egy átlagos amerikai egy év alatt kibocsát.
Bezos arra is figyelt, hogy szén-dioxidtermelő életmódja ne keltsen feltűnést, megpróbálta a repülőgép vásárlást eltitkolni, a milliárdos a FAA ICAO repülőgép-cím (PIA) adatvédelmi programját használta, amely lehetővé teszi a magánrepülőgép-tulajdonosok számára, hogy ideiglenes repülőgép-regisztrációval elrejtsék a tulajdonosi hátteret.
Mint minden milliárdos, Bezos nemcsak repülni, hanem hajózni is szeret. Nem túlzás kijelenteni, hogy a milliárdos saját flottával rendelkezik, amelynek legújabb darabja egy 500 millió dolláros szuperjacht, a Koru.
A luxusjachtnak három kültéri fedélzete van, amelyek közül kettő úszómedencét tartalmaz - írja a New York Post. A Luxuo szerint mozi és több társalgó is található rajta.
A Koru saját támogatóhajót igényel. A 75 millió dolláros Abeona rendelkezik egy helikopter-leszállóval, amelyet Bezos személyes helikopterének parkolására használ.
A New York Post szerint az Abeona fedélzetén négy jet-skit, két gyors vízi járművet és egy csónakot láttak egy 2023-as, a spanyolországi Mallorcára tett kirándulás során. Képes egy kisebb tengeralattjáró felemelésére is, de Bezosnak állítólag nincs ilyen hajója - legalábbis egyelőre.
Valószínűleg nem meglepő, hogy a Koru és az Abeona üzemeltetése nem kis feladat. A hajókat vezető és karbantartó személyzettől kezdve a fedélzeten tartózkodó vendégek gondozásáig Bezosnak egy kisebb hadseregre van szüksége a tengeren. A Koru legénysége legfeljebb 36 főből áll, de ezen kívül az Abeona akár 45 fős személyzetet és kisegítő személyzetet is igényel.
A Koru a Daily Mail szerint évente körülbelül 25 millió dollár működési költséggel jár. Sokkal kevesebbet, de még mindig az egekbe szökő összeget, körülbelül 5-10 millió dollárt költ Bezos az Abeona éves fenntartására a Super Yacht Fan szerint.
Mivel sok helyre nem lehet hajóval és repülővel menni, így a 210 milliárd dolláros vagyonnal rendelkező Bezosnak saját autóparkra is szüksége van, ennek értéke minimum 100 millió dollár. Többek között a gyűjteményében található egy Ferrari Pininfarina Sergio (3 millió dollár), egy Bugatti Veyron Masonry (3,4 millió dollár), a W Motors Lykan Hypersport (4 millió dollár) és a Koenigsegg CCXR Trevita (4,8 millió dollár).
Bezos ingatlanvagyona is a mesés kategóriába tartozik, néhány hónapja a harmadik palotáját is megvette Miami exkluzív Indian Creek-szigetén. Tavaly itt már több luxusházat vásárolt, de ezeket le akarja bontani és azt tervezi, hogy az új szerzeményben fog lakni.
Hogy az “emberiség- és bolygómegmentő” Jeff Bezos repülői, hajói, autói, házai, vállalkozásai hány tehénfingnyi káros kibocsátással terhelik meg naponta a környezetet, ennek a becslésére sem vállalkozott eddig egy kutatóintézet sem. Én ezt nem értem, de ha a Tisztelt Olvasóknak van erre magyarázatuk, kérem a hozzászólásban tegyék meg.
Miben tud Ön segíteni?
Amennyiben úgy érzi, írásaink segítenek Önnek tisztábban látni a világban történő eseményeket, kérem, küldje tovább a hírlevelünket ismerőseinek. A megnyitott üzenetnél kattintson arra, hogy „Továbbítás”, és a Címzett mezőbe írja bele azoknak az e-mail címeit, akikről azt gondolja, az adott információ érdekelheti, érintheti. A Substack egy remek blogfelület, de az életünket uraló hatalmas információdömpingben nehéz eljutni azokhoz, akik számára egy-egy bejegyzésünk segíthet a lényeglátásban.
Az elkövetkező időszak legfontosabb értéke nem a pénz, hanem a hiteles információ lesz. Egy olyan szerkesztőséget szeretnék létrehozni, amelynek hivatása és küldetése az igazság keresése. Ebben kérem a támogató együttműködését. A publikációm rendszeres támogatása azt a célt szolgálja, hogy megszabaduljunk az elménket lebéklyózó hazugságoktól és kiutat találjunk a reménytelennek tűnő helyzetekből.
Gonosz, aljas férgek! Nemcsak pusztítani akarnak mindent és mindenkit, de még azt is, hogy szörnyű szenvedések között pusztuljon!
ÉS MEGCSINÁLTÁK.HÁT SZERINTEM ŐK A BETEG ÁLLATOK ÚGYHOGY OLTSÁK BE MAGUKAT VELE.NE HOGY FINGJANAK DE MÉG LÉLEGEZNI SE TUDJANAK.
KÖSZÖNJÜK ÁRPÁD.