Discussion about this post

User's avatar
Szilvia Danka's avatar

Igen ez még számlanyitásnál is előfordult épp a múlt hónapban. Közeli ismerősöm csak egy deviza számlanyitást szeretett volna utazás miatt, majd abban találta magát, hogy record készült róla, hogy gyanús, tiltott országok is szóba jöhetnek a számlahasználatnál,holott csak az online számlanyitás folyamata úgy rossz, ahogy van. Képzetlen ügyintéző tett fel személyiségi jogokat sértő kérdéseket arrogáns stílusban, majd egyszer csak megszakadt a számlanyitás, még korrekt elutasítást se kapott. A játék lényege, hogy személyes adatokkal való visszaélés miatt az egyén úgysem tesz bejelentést, hanem elengedi. Közben meg lehet, hogy számára a jövőben hátrányos record készül róla. A GVH-nak és a felügyeleteknek proaktívan kellene monitorozni az ASZF-eket és a valós folyamatokat. Mert az emberek kollektíven nem tudnak/ akarnak/mernek fellépni.

No posts

Ready for more?